İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
SİTEDEN KALDIRILAN ÇALIŞMALAR

   BELGENET e-İmza Kılavuzu
   Son Güncelleme: 31.12.2020

Bu yazı BELGENET uygulamasını kurum dışından çalıştırabilmek için yapılması gereken VPN ayarları için hazırlanmıştır. Aralık 2020 itibarıyla buradaki ayarlar iptal edilmiştir.

   Risk Değerlendirme Listeleri
   Son Güncelleme: 25.12.2015

Yukarıdaki kontrol listeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanıp İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'nün Resmi Sitesinde 2013-2014 döneminde "risk değerlendirmelerinin işverenlerin kendileri tarafından yapılmasını sağlamak ve süreci kolaylaştırmak amacıyla örnek niteliğinde "risk değerlendirmesi rehberleri" olarak yayımlanmıştır. Ancak söz konusu çalışmaların başlatıldığı süreçten bu yana iki yıl geçmesi, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirilmesi, 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerinin haricinde tüm işyerleri için yürürlüğe girdiğinden bu işyerlerinde risk değerlendirmesinin gerçekleştirilmesi, işyerindeki çalışma ortam ve şartlarını bilen ve bu konuda görevlendirilen İSG profesyonellerinin yükümlülüğünde olduğundan bundan sonraki süreçte, İSG profesyoneli görevlendirme yükümlülüğünün yürürlüğe girmediği işyerleri için risk değerlendirmesi yerine geçmeyecek ancak çalışma ortamını iyileştirmeye yönelik "kontrol listeleri" olarak yayımlanmıştır.

   Başarının Sırrı Nedir?
   Son Güncelleme: 2009

Bilin bakalım başarının sırrı nedir? Güncelliğini halen koruyor...


   Çarpmadan 20 saniye dayanın!
   Son Güncelleme: 2008

Bilgisayardaki işlemci hızının düşük olduğu zamanlara ait oyun...


   Kravat Bağlama Şekilleri
   

Kravat bağlama şekilleri. 3 farklı çizim...


   ESKİ OYUNLAR...
   Son Güncelleme: 23.09.2014

Eski küçük oyunlar. Bu oyunlar, 2000'li yıllardan önce bilgisayarlara kurularak oynanan DOS tabanlı oyunlardır. Şimdiki sistemlerde çalışabilmeleri için DOSBox gibi yardımcı programlara gereksinim duyarlar. Bu oyunlar daha çok çocukluğunda oynayanlar için nostalji amaçlıdır. Şimdiki çocuklar çok daha iyilerini online olarak oynayablmektedir...


  Siteiçi Arama  

e-Mail Twitter Linkedin
CopyRight © Ali AYBİRDİ 1999-2023 Bugün Ziyaretçi Sayısı: Yandex.Metrica

bilgit.com

İş Sağlığı ve Güvenliği

Ali Aybirdi